Pivovar Spaten

Historie pivovaru Spaten sahá až do 14. století; jako rok založení se udává rok 1397, kdy se objevují první oficiální zmínky o pivovaru v ulici Neuhausergasse, který v této době vlastnil pivovarník Hans Welser.

V následujících letech pivovar mnohokrát změnil vlastníka stejně jako název. V 17. století pivovar vlastnila rodina Spattenů, která pivovaru dala jméno, jež již další vlastníci nezměnili.

Na začátku 19. století byl pivovar Spaten jedním z nejmenších pivovarů ve městě. Poté jej však získal Gabriel Sedlmayr a pod vedením jeho a jeho rodinných následovníků pivovar rychle rostl a v šedesátých letech 19. století již byl největším v Mnichově.

Během druhé světové války byl pivovar, podobně jako řada dalších mnichovských pivovarů, poničen spojeneckými nálety a trvalo dlouhou dobu, než byl pivovar opět schopen výroby v předválečných objemech.

V devadesátých letech došlo ke spojení s dalším mnichovským pivovarem Löwenbräu, čímž byla vytvořena skupina Spaten-Löwnbräu, jakkoliv obě značky vystupují samostatně. V roce 2003 pak celou skupina získala nadnárodní společnost Interbrew, z níž je dnes skupina Anheuser-Busch InBev.

Pivo Spaten lze na Oktoberfestu najít ve stanech Marstall Festzelt, Ochsenbraterei a Schottenhamel Festhalle.

Spaten
Rok založení:1397
Objem alkoholu:5.9 %
Stany:
Marstall Festzelt
Ochsenbraterei
Schottenhamel Festhalle

Promenáda pivovarů
Promenáda pivovarů
Pivovar Spaten
Pivovar Spaten
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí