Pivovar Paulaner

Historie pivovaru Paulaner sahá až do 17. století; založen byl již v roce 1634 italským řádem sv. Františka z Pauly, jenž byl pozván do Mnichova bavorským kurfiřtem Maxmilianem v roce 1627.

Jméno Paulaner je tak odvozeno právě od názvu tohoto italského řádu. Tento se musel pivovaru na přelomu 18. a 19. století vzdát a po krátké epizodě, kdy byl pivovar ve státních rukou, jej získal místní pivovarník Franz Xavier Zacherl. Po jeho vedením a poté, co spáchal v roce 1849 sebevraždu, i pod vedením jeho následníků, pivovar vzkvétal.

V první polovině 20. století pivovar dále rostl, a to i formou akvizic jiných pivovarů či dokonce výrobců minerálních vod. Na konci druhé světové války však byl pivovar z větší části zničen spojeneckými nálety a jeho obnovení stálo po válce značné úsilí.

V roce 1979 získal pivovar do vlastnictví jeden z nejvýznamnějších německých podnikatelů Josef Schorghuber, jenž zároveň získal i další mnichovský pivovar Hacker-Pschorr, čímž nabyl více než polovičního tržního podílu mezi mnichovskými pivovary.

Dnes je pivovar Paulaner součástí skupiny BHI, což je společný podnik Schorguber Ventures a Heinekenu.

Na Oktoberfestu lze pivovar Paulaner ochutnat v několika stanech - Armbrustschützenzelt, Käfers Wiesnschänke a Winzerer Fähndl.

Paulaner
Rok založení:1634
Objem alkoholu:6 %
Stany:
Armbrustschützenzelt
Käfers Wiesnschänke
Weinzelt
Winzerer Fähndl

Sud pivovaru Paulaner
Sud pivovaru Paulaner
Stan Armbrustschützenzelt
Stan Armbrustschützenzelt
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí