Pivovar Hacker-Pschorr

První zmínky o pivovaru s názvem Hacker pocházejí z 15. století a rok 1417 je uváděn jako rok založení tohoto pivovaru, který sídlil na horu ulic Sendlinger and Hackstraße v Mnichově.

Malý rodinný pivovar odkoupil od svého tchána v roce 1793 Joseph Pschorr a s velkým nasazením z něj během dvou desítek let vytvořil významný mnichovský pivovar s názvem Hacker-Pschorr, včetně unikátní budovy s obrovskými sklepy na Landsberger Strasse. Po jeho smrti pivovar zdědili dva jeho synové a každý z nich se rozhodl vést pivovar vlastní - z Hacker-Pschorr se staly dva na sobě nezávislé pivovary Hacker a Pschorr, jakkoliv si minimálně svou lokalitou byly stále velmi blízké.

Oba pivovary přežily všechny kalamity, které Německo zejména v první polovině 20. století postihly, a v roce 1972 došlo k opětovnému spojení pod jednu značku Hacker-Pschorr.

Pivovar Hacker-Pschorr se neubránil globalizačním vlivům a dnes je, podobně jako další mnichovský pivovar Paulaner, součástí skupiny BHI, což je společný podnik Schörghuber Unternehmensgruppe a Heinekenu.

Na Oktoberfestu se lze s pivem Hacker-Pschorr setkat ve stanech Bräurosl (Pschorrbräu Festhalle) a Hacker Festzelt.

Hacker-Pschorr
Rok založení:1417
Objem alkoholu:5.8 %
Stany:
Pschorrbräu Festhalle
Hacker Festzelt

Stan Hacker-Pschorr
Stan Hacker-Pschorr
Povoz Hacker-Pschorr
Povoz Hacker-Pschorr
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí