Pivovar Augustinerbräu

Augustiner-Bräu je nejstarším dosud existujícím pivovarem v Mnichově, když první zmínky o tomto pivovaru pocházejí již z roku 1328, který je tak považován za rok založení.

Původně tento pivovar sídlil v Augustiniánském klášteře, kde místní řeholníci vařili pivo po celá staletí.

V roce 1803 převzal správu nad kláštery stát a místní řeholníci museli z kláštera odejít. Spolu s klášterem stát krátce spravoval i pivovar, jenž však byl krátce poté privatizován a v roce 1817 se z kláštera přestěhoval do Neuhauser Straße.

Důležitým mezníkem pro pivovar byl rok 1829, kdy pivovar získala do vlastnictví rodina Wagnerových, která jej následně přímo provozovala až do roku 1996. Zejména pod vedením Josepha Wagnera v druhé polovině 19. století pivovar vzkvétal a jeho iniciály J a W dodnes zdobí logo společnosti.

Vlastníci pivovaru dlouhá léta odolávali pokusům o převzetí od větších pivovarů a nadnárodních skupin a udržovali soukromý charakter společnosti. V roce 1996 zemřela Edith Haberland-Wagner, jež pivovar ve své závěti odkázala rodinné nadaci, jež dodnes drží v pivovaru majoritní podíl.

Jako jediný ze šestice mnichovským pivovarů využívá Augustiner-Bräu na Oktoberfestu tradiční velké dřevěné sudy oproti moderním plechovým. Pivo tohoto pivovaru lze ochutnat ve stanech Augustiner Festhalle a Fischer Vroni.

Augustiner
Rok založení:1328
Objem alkoholu:6 %
Stany:
Augustiner Festhalle
Fischer-Vroni

Sklenice
Sklenice
Povoz Augustinerbräu
Povoz Augustinerbräu
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí