Weinzelt

Jak již název tohoto stanu napovídá, Oktoberfest opravdu není pouze o pivu. Ve stanu Weinzelt je naopak pivo na druhé koleji; tím hlavním je zde jiný nápoj - víno.

Weinzelt se nachází na samém konci areálu (z pohledu od hlavního severního vchodu) a ačkoliv se může na první pohled zdát, že víno s Oktoberferstem nemá nic moc společného, opak je pravdou. Tento nápoj má na mnichovských slavnostech dlouhou tradici a Weinzelt, jak ho známe v dnešní podobě, zde stojí již od roku 1984.

V nabídce je řada druhů vín různých odrůd. Ani milovníci piva však zde nepřijdou zkrátka, neboť se zde podává též pivo Paulaner, ovšem nikoliv v tradičních tuplácích, ale "pouze" v půllitrech. Od deváté hodiny večerní je však již podáváno pouze víno. Stan je tradičně otevřen déle než většina ostatních velkých stanů; zavírá se zde až jednu hodinu po půlnoci.

Atmosféra ve Weinzelt je výrazně klidnější než v "pivních" stanech; přispívá k tomu i velikost, neboť Weinzelt je nejmenším z velkých stanů na Oktoberfestu. O zábavu se zde starají hned tři kapely - Die Sumpfkröten, Blechblos'n a Högl Fun Band.

Weinzelt
Kapacita2500
- ve stanu1920
- na zahrádce580
Pivo: Paulaner
- alkohol6 %

Víno na Oktoberfestu
Víno na Oktoberfestu
Weinzelt
Weinzelt
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí