Schützenfestzelt

Schützenfestzelt se nachází v zadní části areálu (z pohledu od hlavního severního vchodu) a je tak trochu schován za stanem Paulaner Festhalle nedaleko známé sochy Bavarie, jež se na Theresienwiese nachází.

Schütze znamená v němčině střelec a skutečně - stan Schützenfestzelt se střelby významně týká; v jeho části se totiž opravdu nachází střílna, ve které se dokonce konají klání ve střelbě.

Stan, nebo spíše hala, byla v roce 2004 významně renovována a zvětšena, ale i přesto je jedním z nejmenších z velkých stanů a dokázala si uchovat určité jedinečné kouzlo z minulosti a útulnost menšího prostoru.

Atmosféra je v tomto stanu velice příjemná a osazenstvo zpravidla mladšího věku, ovšem nikoliv tak, jako třeba ve stanu Schottenhamel. Zároveň sem často zavítají i zahraniční turisté.

Kromě tradičních bavorských pokrmů si zde lze samozřejmě objednat tuplák mnichovského piva, zde dodávaného pivovarem Löwenbräu.

K tanci a poslechu hraje skupina Die Niederalmer, jež zejména ve večerních hodinách neváhá do svého repertoáru zařadit i rockové šlágry; zřejmě to je fakt, proč je tento stan oblíben mezi mládeží.

Schützenfestzelt
Kapacita5440
Pivo: Löwenbräu
- cena (2016)10.6 EUR
- alkohol6.1 %

Schützen Festzelt
Schützen Festzelt
Interiér Schützenfestzelt
Interiér Schützenfestzelt
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí