Pschorrbräu Festhalle Bräurosl

Pschorrbräu Festhalle, neboli Bräurosl, je jedním z nejdéle působících stanů na Oktoberfestu; poprvé se zde objevil již v roce 1910 a již více než sedm desítek let je stan ve vlastnictví a pod vedením rodiny Heideových, což tomuto stanu a zábavě v něm evidentně svědčí. Jméno Bräurosl je odvozeno od jména dcery vlastníků pivovaru Pschorr, jež se jmenoval Rosi Pschorr.

Stan s celým názvem Pschorrbräu Festhalle Braürosl se nachází uprostřed areálu přes uličku (Strasse 3) proti Augustiner Festhalle. Stan lze poznat i díky dvěma dvacetimetrovým májkám, jež jsou před ním vztyčeny.

Pivo, speciálně vařené pro Oktoberfest, dodává pro tento stan pivovar Hacker-Pschorr a co se alkoholu týče, je nejslabší ze všech čepovaných piv na Oktoberfestu - ovšem tuplák piva s 5.8% alkoholu je i pro našince stále slušná výzva...

Nálada je ve stanu Braürosl zpravidla velice živá. Starají se zde o ní hned dvě kapely - Ludwig-Thoma-Musikanten a Südtiroler Spitzbuam. Stan má dokonce svou vlastní jódlerku...

Stan je velice tradiční a rádi ho navštěvují zejména místní. Poměrně novou tradicí pak je pravidelné setkání gay komunity první oktoberfestvou neděli, tak abyste nebyli překvapeni... :-).

Pschorrbräu Festhalle
Kapacita8400
- ve stanu6200
- na zahrádce2200
Pivo: Hacker-Pschorr
- cena (2016)10.6 EUR
- alkohol5.8 %

Výzdoba stanu
Výzdoba stanu
Stan Bräurosl
Stan Bräurosl
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí