Hofbräu Festzelt

Hofbräu Festzelt se s kapacitou téměř deset tisíc návštěvníků řadí k největším stanům na Oktoberfestu. Nachází se zhruba uprostřed areálu mezi stany Hacker Festzelt a Armbrustschützenzelt.

V Mnichově se nachází známý Hofbräuhaus, obrovská restaurace v centru města s kapacitou až 1300 hostů. Každoročně rodina Spergerů provozuje též stan na Oktoberfestu. Stan, podobně jako zmíněná restaurace, je velmi oblíbená mezi turisty (zejména Američany či Australany), takže v Hofbräu Festzelt panuje zřejmě nejkosmopolitnější atmosféra ze všech stanů.

Zajímavostí tohoto stanu je mimo jiné fakt, že pouze zde existují i místa na stání. Je jich zhruba tisíc a nacházejí se v blízkosti místa určeného pro kapelu.

Jako pivo zde návštěvníci v tuplácích dostanou pro Oktoberfest speciálně vařené pivo z pivovaru Hofbräu s obsahem více než šest procent alkoholu.

O nezbytný hudební doprovod se v Hofbräu Festzelt starají hned dvě kapely - Original Plattlinger Isarspatzen a Münchner Gschichten; kapely se přizpůsobují mezinárodní atmosféře a tak je možno čas od času vedle tradičních německých či přímo bavorských písní slyšet i písničky v angličtině.

Hofbräu Festzelt
Kapacita10040
- ve stanu7018
- na zahrádce3022
Pivo: Hofbräu
- cena (2016)10.6 EUR
- alkohol6.3 %

Interiér stanu Hofbräu Festzelt
Interiér stanu Hofbräu Festzelt
Hofbräu Festzelt
Hofbräu Festzelt
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí