Fischer-Vroni

Fischer Vroni je jedním z nejzajímavějších a nejoriginálnějších velkých stanů na Oktoberfestu. Nachází v zadní části areálu (ve směru od hlavního severního vstupu) a jeho specialitou je zejména jídlo - konkrétně ryby.

Jedná se o jeden z nejmenších z velkých stanů, ovšem právě to z něj zřejmě činí také jeden z nejútulnějších. Historie stanu Fischer Vroni sahá až do počátku 20. století k rodině Winterů, která byla průkopníkem na poli obchodu s rybami v Mnichově. Jejich rodinní následovníci vlastní a vedou stan dodnes. Název stanu je odvozen od manželky zakladatele původní firmy Karla Wintera - Philippine Winter, jež byla v Mnichově známa jako Fischer Vroni.

Kromě tradičních pokrmů jako je kuře či ostatní druhy masa, nabízí Fischer Vroni jako jediný z velkých stanů velký výběr grilovaných ryb; hlavním tahákem je pak bavorská specialita "Steckerlfisch" - ryba grilovaná přímo ve stanu před vašima očima.

Pivo dodává do stanu Fischer Vroni pivovar Augustiner a jeho pivo s šesti procenty alkoholu je čepováno tradičním způsobem z obřích dřevěných sudů.

O hudbu se ve stanu stará skupina Seppa Folgera a ta správná zábava v tomto stanu propuká stejně jako v jiných stanech zejména k večeru.

Fischer-Vroni
Kapacita3780
- ve stanu3080
- na zahrádce700
Pivo: Augustiner
- cena (2016)10.6 EUR
- alkohol6 %

Interiér stanu Fischer Vroni
Interiér stanu Fischer Vroni
Kapela ve stanu
Kapela ve stanu
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí