Augustiner Festhalle

Jedním z největších stanů na Oktoberfestu je Augustiner Festhalle; tento stan je umístěn v samém srdci areálu. Jedná se zřejmě o nejtradičnější bavorský stan, a proto je oblíbeným cílem zejména místních návštěvníků.

Interiér stanu je význačný tím, že je na rozdíl od ostatních (zejména třeba od Hacker Festzelt) poměrně tmavý. Tradičně zde panuje velmi přátelská atmosféra a přes den je stan pravděpodobně tou nejlepší volbou, kam vzít na Oktoberfestu i děti. Navíc každé úterý je v tomto stanu dětský den se speciálním menu. Kuřáci zde mají vyhrazená místa pro svou potřebu na západní straně stanu a v horních galeriích.

Hlavní specialitou tohoto stanu je pivo :-) dodávané, jak již název stanu napovídá, pivovarem Augustiner Bräu. Tento stan je totiž jediným, ve kterém se pivo čepuje stále z velkých dřevěných sudů. Zatímco ostatní pivovary již přešly na modernější plechové sudy, Augustiner se stále drží tradice a podle mnohých je to na chuti tohoto, pro Oktoberfest speciálně vařeného, piva znát - řada návštěvníků považuje právě Augustiner za nejlepší na Oktoberfestu. Pivo je zde taktéž tradičně o pár centů levnější než v ostatních stanech (na což se však na Oktoberfestu příliš nehraje, takže tuto informaci těžko nějak využijete...).

Hudbu zde obstarává Augustiner Oktoberfestkapelle a i ta je ve znamení tradice. Odpoledne v tomto stanu nejsou tak živá a halasná jako ve stanech jiných; ta pravá "wiesn-zábava" zde začíná až s podvečerem, k čemuž kapela volbou písní napomáhá.

Augustiner Festhalle
Kapacita8500
- ve stanu6000
- na zahrádce2500
Pivo: Augustiner
- cena (2016)10.4 EUR
- alkohol6 %

Interiér stanu
Interiér stanu
Tupláky na Oktoberfestu
Tupláky na Oktoberfestu
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí