Armbrustschützenzelt

Armbrustschützenzelt je jeden z největších stanů na Oktoberfestu; nachází se blízko severního vstupu do areálu mezi stany Marstall a Hofbraü Festzelt. Poprvé se tento stan představil na Oktoberfestu již v roce 1895.

Pro němčiny znalé již název napoví, jakým směrem je tento stan zaměřen - Armbrust znamená v němčině kuše či samostříl; jedná se tedy historicky o střílnu a dodnes se v tomto stanu konají soutěže ve střelbě kuší - v průběhu Oktoberfestu se zde tradičně již od roku 1935 koná německé mistrovství ve střelbě na 30 metrů. Mezi návštěvníky tohoto stanu tak také můžete potkat řadu členů střeleckých klubů a taktéž výzdoba stanu je věnována střelbě. Na stěnách je řada střeleckých trofejí a také boxy pro návštěvníky jsou abecedně pojmenovány po různých druzích zvěře; s přibývajícími vypitými pivy tak mohou návštěvníkům při cestě z toalety zjednodušit orientaci... Tak například box A je pojmenován jako Adler (orel), box W jako Wildsau (bachyně).

Pivovar Paulaner dodává pro tento stan exkluzivně připravované pivo; vyhlášená je i místní kuchyně, o kterou se stará čtyřicet kuchařů. Na sto padesát číšnic má pak na starosti téměř sedm a půl tisíce návštěvníků lačnících (nejen) po výborném pivu.

Ve stanu je zakázáno kouřit; kuřáci mají pro ukojení své závislosti vyhrazeno místo na zahrádce v blízkosti hlavního vstupu.

K poslechu, tanci a divokému poskakování po dřevěných lavicích hraje skupina Platzl, která je každoročně připravena jak k tradičním bavorským písním či valčíkům, tak i aktuálním hitům.

Armbrustschützenzelt
Kapacita7430
- ve stanu5830
- na zahrádce1600
Pivo: Paulaner
- cena (2016)10.55 EUR
- alkohol6 %

Stan Armbrustschützenzelt
Stan Armbrustschützenzelt
Stan Armbrustschützenzelt
Stan Armbrustschützenzelt
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí