Zábavní atrakce

Oktoberfest není pouze o pravé bavorské zábavě v obřích stanech, pivu a místních bavorských pokrmech, na louce je prostor i pro další atrakce zábavního charakteru, jako jsou různé tobogány, obří kola či horské dráhy.

Základním pravidlem pro návštěvníky však je využívat tyto atrakce předtím, než vypijí několik tupláků silného mnichovského piva :-) Ideální cesta tak vede nejdříve na atrakce a až poté do některého ze stanů.

Vstupné na atrakce se liší zpravidla v závislosti na atraktivitě a oblíbeností konkrétní atrakce; obecně se cena pohybuje mezi 5-10 eury. Na louce se nachází různé typy atrakcí, ať již ty tradiční a letité, jež se zde objevují po několik desetiletí a jinde je vidět nelze, až po ty nejmodernější.

Mezi ty tradiční patří například Toboggan, jenž se na Oktoberfestu objevuje pravidelně již více než sedmdesát let.

Mezi ty nejnovější a zároveň nejoblíbenější atrakce se bezpochyby řadí Power Tower II - věž, která odvážlivce vyveze do výšky 66 metrů, aby je následně volným pádem poslala k zemi rychlostí převyšující 70 km/hod. Jedná se o nejvyšší věž tohoto druhu na světě a slibuje celkem zajímavý zážitek :-)

Mezi návštěvníky oblíbená je i horská dráha Alpina Bahn, jež se na Oktoberfestu objevila po dlouhé pauze opět v roce 2010. Přes jeden kilometr dlouhá dráha vyveze návštěvníky v nejvyšším bodě do výšky 28 metrů.

Atrakcí je na Oktoberfestu několik desítek a i ti nejmenší z návštěvníků si tam bezpochyby vyberou.

Atrakce na Oktoberfestu
Atrakce na Oktoberfestu
Zábavní atrakce na Oktoberfestu
Zábavní atrakce na Oktoberfestu
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí