Praktické informace

Oktoberfest se koná každoročně v Mnichově na Theresienwiese, prostranství nacházející se v centru Mnichova. Slavnosti trvají zpravidla 16 dní na přelomu září a října, kdy jejich posledním dnem bývá první říjnová neděle.

Každoročně navštěvuje Oktoberfest několik milionů návštěvníků, odhadem zhruba 6-7 milionů. Přesné číslo zjistit nelze, neboť vstup do areálu je volný a bezplatný. V areálu se nachází čtrnáct velkých stanů a v současnosti zhruba dvacet stanů menších. V těchto stanech (a pouze v nich) je prodáváno pivo šesti mnichovských pivovarů.

Doprava na Theresienwiese je velice jednoduchá; dá se sem dojít pěšky z centra (zhruba dvacet minut z Marienplatzu) či použít metro - linky U3, U4, U5 a U6 návštěvníky dovezou do těsné blízkosti Theresienwiese.

Stoly ve stanech je možno rezervovat již od ledna příslušného roku; rezervovat je nutno celý stůl pro deset lidí, jednotlivá místa rezervovat nelze. Ve stanech je nutno vše platit v hotovosti a v eurech, a to okamžitě po donesení jídla či nápoje; vzhledem k počtu lidí a jejich neustálé fluktuaci nelze vést jednotlivé účty pro stoly.

Do stanů není vhodné vnášet velká zavazadla (některé stany vás s nimi dovnitř pravděpodobně ani nepustí); u stanice metra Theresienwiese se nachází úschovna zavazadel, kterou lze za mírný poplatek využít. Podobně je možno využít i úschovny v nedalekém hlavním nádraží.

Kočárky pro děti jsou v areálu povoleny pouze do šesté hodiny večerní, v sobotu pak vzhledem k obrovskému počtu návštěvníků nejsou povoleny vůbec. Dětem do šesti let není po osmé hodině večerní povolen pobyt ve stanu, děti a mládež do šestnácti let se pak v areálu mohou po osmé hodině večerní pohybovat pouze v doprovodu dospělých.

Areál je otevřen od šesté hodiny ranní do půl druhé v noci; stany se otevírají v deset hodin ráno (o víkendu v devět) a až na výjimky se zavírají ve 23:30. Toalety jsou v areálu zdarma, ve špičce se však často tvoří fronty a to nikoliv pouze u toalet dámských...

Psi a další domácí zvířata mají vstup do areálu zakázán. Současně je zakázáno sem přinášet své vlastní alkoholické nápoje a vynášet sklo ze stanů.

Na pořádek zde dbají policisté a návštěvníci, kteří nedodržují pravidla, mohou být z areálu vyvedeni, což se skutečně často děje.

Dirndl
Dirndl
Tupláky na Oktoberfestu
Tupláky na Oktoberfestu
Historický Oktoberfest
Historický Oktoberfest
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí