Návštěva Oktoberfestu

Zážitek z Oktoberfestu může být různý v závislosti na tom, co návštěvník od Oktoberfestu očekává, jak se na něj připraví a kdy jej navštíví. Přijede-li na něj jen na krátkou odpolední víkendovou návštěvu, pak může být nepříjemně překvapen obrovským množstvím lidí, kdy je obtížné se po promenádách areálu vůbec plynule pohybovat, přeplněnými stany, do kterých je nutno vystát hodinové fronty, a tedy i nemožností dostat se k ochutnání místních piv, jež jsou k dostání pouze ve stanech.

Ideální je tak navštívit tento svátek ve všední den, kdy je zde méně lidí, a přijít již v dopoledních hodinách. Nejdříve se pověnovat zábavním atrakcím a případně si prohlédnout i "historický Oktoberfest" v jižní části areálu, který dává vzpomenout na to, jak tato slavnost vypadala před staletím. Okusit něco z místních specialit podávaných v řadě pouličních stánků a zároveň si projít jednotlivé stany, které v této době ještě nejsou zaplněny. Vybrat si ten svému srdci nejbližší a v něm pak zkusit obsadit volný stůl a užít si podvečerní a večerní zábavu. Přecházení mezi stany v podvečerních hodinách může být i ve všední den obtížné, neboť místo, které opustíte, bývá během několika vteřin zaplněno a nové se v tuto dobu zpravidla hledá velmi těžko.

Uvnitř stanů bývá zejména k večeru velmi hlučno a na velké povídání to zde opravdu není; zvládnout se dá pouze během krátkých pauz kapely. Proto může být pro řadu návštěvníků zajímavou alternativou zahrádka před stany, a to zejména přeje-li počasí.

Steckerlfisch
Steckerlfisch
Zahrádky na Oktoberfestu
Zahrádky na Oktoberfestu
Dirndl
Dirndl
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí