Jak se dostat na Oktoberfest

Od počátku se slavnost Oktoberfest odehrává v Mnichově na tzv. Theresienwiese. Jméno této louky (Wiese) je odvozeno od princezny a později královny Terezy Sasko-Hildburghausenské, jež právě na tomto místě měla v roce 1810 svatbu s princem Ludwigem I.

Toto prostranství má rozlohu zhruba 42 hektarů (tedy přibližně devíti Václavských náměstí v Praze) a nachází se v centru Mnichova v blízkosti hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof) a zhruba dva kilometry od Marienplatzu.

Dostat se na Theresienwiese tak není žádný problém, vyplatí se udělat si hezkou dvacetiminutovou procházku z centra, případně využít služeb výborně fungující mnichovské hromadné dopravy. Použít auto výrazně nedoporučujeme pro velké problémy s parkováním.

Nejbližší zastávkou metra je Theresienwiese, jež se, jak název napovídá, nachází v těsné blízkosti areálu. Zajíždí sem linky metra U4 a U5 a po výstupu z metra v podstatě není možné zabloudit; davy, které pravděpodobně půjdou s vámi vás tam bezpečně dovedou. Vlaky jsou, zejména o víkendech, velice zaplněné, jakkoli interval je nejkratší možný.

Z tohoto důvodu bude možná lepší využít i jiné linky metra a stanice a od nich si udělat krátkou procházku. Jednou z těchto stanic je Goetheplatz či Poccistrasse, kam zajíždí linky U3 a U6. Goetheplatz se nachází západně od Theresienwiese ve vzdálenosti zhruba tří set metrů; zabloudit nelze. Další možností je využít stanice Schwanthalerhöhe, jež se naopak nachází východním směrem od areálu; leží však na stejných linkách (U4 a U5) jako stanice Theresienwiese, takže od návalu ve vlaku vám příliš nepomůže.

Zahrádky na Oktoberfestu
Zahrádky na Oktoberfestu
Stoly na Oktoberfestu
Stoly na Oktoberfestu
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí