Cena piva na Oktoberfestu

Výlet na Oktoberfest rozhodně není levnou záležitostí. Odmyslíme-li relativně dostupnou dopravu do Mnichova, pak do závratných výšek vyhnané ceny ubytování v Mnichově a širokém okolí budou jistě činit značnou část rozpočtu. Podobně dá rozpočtu zabrat i počet vypitých piv, protože ta na Oktoberfestu rozhodně nejsou pro našince levná.

Pivo se (až na výjimky) prodává na Oktoberfestu v tuplácích (tzv. Maß); s objednávkou typu "jedno malé" na Oktoberfestu neuspějete :-) Do jednoho tupláku se vejde jeden litr piva, který je v roce 2016 k mání za cenu něco málo přes 10 EUR, konkrétně mezi 10,40 a 10,70.

Již v ročníku 2013 začaly velké stany atakovat psychologickou hranici 10 EUR, ale žádný se ji neodvážil překročit. V roce 2014 se však již téměř polovina velkých stanů rozhodla účtovat cenu převyšující 10 EUR a o dva roky později již žádný stan cenu pod 10 EUR nenabízí. To samozřejmě vedle návštěvníků nepotěšilo ani číšnice, kterým přibyla práce s vracením drobných...

Provozovatelé stanů přikročují ke zvýšení ceny každoročně a téměř vždy se jedná o zvýšení vyšší, než je aktuální míra inflace. V roce 2016 tak došlo ke zvýšení průměrné ceny o 3,1%.

V případě, že budete chtít mezi tupláky čas od času vložit nějaký nealkoholický nápoj (což není vzhledem k 6% objemu alkoholu v pivu vůbec špatný nápad...), vaší peněžence se příliš neuleví. Jeden litr vody či jiného nealkoholického nápoje pořídíte od 6 EUR...

Na Oktoberfestu a vůbec v celém Mnichově tak během konání slavností platí, že je dobré mít plnou peněženku...

Tupláky na Oktoberfestu
Tupláky na Oktoberfestu
Pivovar Spaten
Pivovar Spaten
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí