Ubytování v Mnichově

Ubytování bude pravděpodobně tvořit jednu z nejtučnějších položek na rozpočtu návštěvníka Oktoberfestu. Mnichovské hotely, ale i ubytovací zařízení v blízkosti Mnichova, mají během tohoto svátku doslova žně.

Řada hotelů bývá na tři týdny na pomezí září a října každoročně několik měsíců dopředu vyprodána, a to i za ceny, jež jsou často dvou či dokonce trojnásobkem běžné sazby. Pokud nechcete nebo nemůžete plánovat na dlouho dopředu či je výlet na Oktoberfest spontánní záležitostí, pak bude váš výběr na poslední chvíli značně omezen.

Ceny za běžně vybavený dvoulůžkový pokoj i v nejlevnějších hotelech začínají nad 100 EUR za pokoj a noc. Výhodou Mnichova je rozsáhlá síť hromadné dopravy, jež je během Oktoberfestu v provozu dlouho do noci, takže není žádný problém dojet v noci U-Bahnem či S-Bahnem i do vzdálenějších míst v okolí Mnichova; zde ceny mohou být o něco příznivější.

Další možností je zvolit ubytování kempingového typu. Pro divočejší povahy, které chtějí pokračovat v párty i po zavření všech stanů na Oktoberfestu, lze doporučit Stoke Camprgrounds, jež se na období Oktoberfestu čile připravuje a párty tam zřejmě nikdy nekončí; cena ubytování pro jednu osobu v předem připravených stanech s matrací začíná na ceně 60 EUR. Výrazně klidnější ubytování v kempu pak nabízí například známý kemp Thalkirchen.

Hotely v Mnichově
Hotely v Mnichově
Ubytování v kempu
Ubytování v kempu
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí