Olympiapark

Olympiapark, neboli Olympijský park, byl postaven pro Olympijské hry, jež se v Mnichově konaly v roce 1972. Dnes je význam odpočinkovým centrem Mnichovanů i častým cílem turistů.

Dodnes se v Olympiaparku koná řada sportovních či kulturních akcí, jakkoli fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří na Olympijském stadionu dlouhá léta hráli své zápasy, se již přestěhovali do moderní Allianz Arény na severním okraji Mnichova. Olympijský stadion, přestože je již více než čtyřicet let starý, stále vyhlíží velmi futuristicky díky své neotřelé konstrukci.

Ve dvou olympijských halách se dodnes konají sportovní klání a taktéž olympijský bazén je dosud otevřen pro veřejnost. V parku se nachází umělý kopec, z kterého je pěkný výhled na Mnichov, a je v něm kromě jezírka i řada stezek, hojně využívaných běžci, cyklisty či bruslaři.

Dominantou olympijského centra je televizní věž, jež je s 291 metry nejvyšší budovou v Mnichově. Pro nádherný výhled z této věže je možno využít výtahu. Nachází se v ní i zajímavé rock'n'rollové muzeum se unikátními exponáty jako jsou podepsané kytary Franka Zappy či Bruce Springsteena.

Podél jezírka v parku je pak k vidění "chodník hvězd", obtisknuté ruce sportovních hvězd a hvězd showbusinessu; podmínkou pro možnost zvěčnit obrysy svých dlaní do chodníku mají sportovci a umělci, kteří hráli či vystupovali v Olympiaparku. Nalézt tak zde lze například dlaně Eltona Johna, Anastaciy či fotbalového týmu NSR, jenž vyhrál světový titul v roce 1974.

Pohled na Olympiapark
Pohled na Olympiapark
Olympiaberg
Olympiaberg
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí