Odeonsplatz

Odeonsplatz je velké náměstí v centru Mnichova, které bezpochyby stojí za to navštívit, neboť se na něm či v jeho okolí nachází hned několik pamětihodností.

Jednou z nich je Feldherrnhalle, monument nacházející se v jižní části náměstí. Postaven byl v letech 1841-1844 jako symbol uctění bavorské armády. Během nacistické vlády ve 30. a 40. letech byl významným místem vládnoucí nacistické strany.

V západní části náměstí se nachází Theatinerkirche, římsko-katolický kostel, který návštěvníci nemohou minout, neboť září jasnou žlutou barvou; podle některých se jedná o nejhezčí kostel v Mnichově. V barokním slohu vystavěný interiér je naopak celý bílý a možná ještě impresivnější než zevnějšek. Podobně jako ve Frauenkirche i zde se koná řada koncertů, které se bezpochyby vyplatí navštívit.

Další ze zajímavých architektonických památek je palác Residenz, jehož výstavba trvala několik století. Se stavbou této obrovské budovy se začalo již v roce 1385 a poslední část byla dokončena až v roce 1897. Nachází se zde zajímavé muzeum a pěkný park, jenž má přímé napojení na Anglický park, největší rekreační zónu v Mnichově.

Theatinerkirche
Theatinerkirche
Feldherrnhalle
Feldherrnhalle
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí