Muzeum BMW

Sídlo společnosti BMW se nachází přímo v Mnichově nedaleko Olympiaparku. Postaveno bylo, spolu s přilehlým muzeem, v roce 1972 těsně před Olympijskými hrami, jež se v tomto roce v Mnichově konaly.

Budova sídla se okamžitě stala jednou z nejzajímavějších mnichovských staveb; přezdívka "čtyřválec" zcela vystihuje její podobu, jež má připomínat čtyřválcový motor. Vedle budovy sídla je pro návštěvníky zajímavý i celý tzv. BMW Park, jenž sestává ze tří vzájemně propojených částí.

BMW Welt je futuristická budova, v níž jsou pro návštěvníky vystaveny různé exponáty historických vozů, ale i nejnovější modely BMW. Další částí je přímo továrna BMW, jež zde produkuje více než 900 nových vozů denně. Společnost připravuje pro návštěvníky prohlídky s průvodcem (za poplatek 8 EUR), které je však třeba rezervovat předem.

Kroky návštěvníků, kteří se zajímají o automobily, pak nutně musí vést do třetí části komplexu - muzea BMW. Muzeum je velmi moderní; v roce 2008 bylo výrazně vylepšeno a zmodernizováno. Vstupné do muzea, které je otevřeno od úterý do neděle, stojí 9 EUR.

Kontakt
  |   Ochrana soukromí