Doprava po Mnichově

Pro dopravu po Mnichově se nabízí buď automobil či městská hromadná doprava. Vzhledem k tomu, že na Oktoberfestu zřejmě nějaké pivo vypijete, pak automobil není tím nejvhodnějším způsobem přepravy, nehledě na časté zácpy a problémy s parkováním.

Hromadná doprava v Mnichově je velice kvalitní; široká síť metra (U-Bahn) a nadzemní dráhy (S-Bahn) umožňuje pohodlnou možnost přepravy po celém Mnichově a i jeho širším okolí. V průběhu Oktoberfestu jsou pak linky v provozu hluboko do noci (zhruba do tří hodin), takže je možno se pohodlně dostat i do vzdálenějších hotelů či jiných ubytovacích kapacit. Automaty na jízdenky jsou zpravidla umístěny na každé zastávce a lze v nich obvykle platit i platební kartou.

Ceny za jízdu jsou poměrně přijatelné, zejména tedy celodenní skupinové jízdenky. Jednotlivá jízda pro jednu osobu vyjde na 2,60 EUR. Celodenní jízdenka pro jednu osobu stojí 6 EUR pro vnitřní pásmo, případně 8,10 EUR pro pásmo rozšířené; třídenní jízdenka pro vnitřní pásmo přijde na 15 EUR.

V případě větší skupiny se bezpochyby vyplatí koupit skupinovou jízdenku, jež platí až pro pět osob (děti od 6 do 14 let platí za polovinu osoby); tato jednodenní jízdenka stojí 11,20 EUR pro vnitřní pásmo a 14,20 EUR pro pásmo rozšířené.

Vlaky zejména v okolí Theresienwiese jsou během Oktoberfestu velmi naplněné, ale dopravní podnik drží intervaly ve špičkách na minimu, takže žádné zásadní problémy s dostáním se na louku není. Pro ty návštěvníky, kteří nemilují návaly, bude lepší využít jednu ze vzdálenější zastávek metra, než je ta nejbližší Theresienwiese v těsné blízkosti areálu.

Mnichovský S-Bahn
Mnichovský S-Bahn
Automaty na jízdenky
Automaty na jízdenky
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí