Doprava na Oktoberfest do Mnichova

Mnichov je pro české návštěvníky Oktoberfestu velice dostupný; nachází se zhruba 290 kilometrů od Plzně a 380 kilometrů od Prahy.

Důležité pro spojení mezi Prahou a Mnichovem bylo dokončení dálnice D5, díky níž a samozřejmě navazujícím dálnicím na německé straně lze z Prahy dojet do Mnichova vozem za méně než čtyři hodiny. Parkování v centru Mnichova je obtížné; ideálním řešením je zaparkovat u hotelu či metra, kde je řada parkovišť P+R, a dále pokračovat hromadnou dopravou, jež je v Mnichově na vysoké úrovni.

Movitější turisté zřejmě nepohrdnou leteckým spojením, které je mezi Prahou a Mnichovem velmi rozšířené; každý den odlétají z Prahy čtyři lety německé společnosti Lufthansa a za necelou hodinu již návštěvníci vystupují na mnichovském letišti.

Dostupná je i autobusová doprava; pravidelnou přepravu autobusem nabízí například Deutsche Bahn za cenu od 29 EUR za jednosměrnou jízdenku. Milovníci železnice pak zřejmě zvolí jeden ze tří denních spojů Českých drah; vlak dorazí do Mnichova z Prahy za zhruba šest hodin.

Dopravní spojení Českých drah
Dopravní spojení Českých drah
Mnichovské letiště
Mnichovské letiště
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí