Co navštívit v Mnichově

V případě, že si uděláte výlet na Oktoberfest, určitě se vyplatí kromě cesty na Theresienwiese podniknout i prohlídku tohoto krásného bavorského města.

Budete-li mít na prohlídku jen málo času, měly by vaše kroky vést do centra Mnichova na Marienplatz. Zde se nachází řada pamětihodností, zejména pak Neues Rathaus (Nová radnice), jež je sídlem starosty města a městské rady; k vidění je tu také jedna z nejznámějších atrakcí - zvonkohra Glockenspiel.

V těsné blízkosti Marienplatzu se nachází Kostel sv. Petra - nejstarší kostel v Mnichově - a další chrám Frauenkirche.

Navštívit se vyplatí i nedaleký trh s potravinami - Viktualienmakrt, kde se dají nakoupit snad všechny myslitelné druhy potravin, všechny čerstvé, kvalitní a drahé... Pro trochu odpočinku lze zajít do Anglického parku - velké rekreační plochy, jež se rozkládá na obrovské ploše od centra města až k jeho severnímu okraji podél řeky Isar.

Dále od centra se jistě vypraví fanoušci automobilů - návštěva muzea BMW či přímo výrobní linky této společnosti je pro ně doslova nutností. V těsné blízkosti sídla BMW se pak nachází Olympiapark, jenž byl vybudován pro Olympijské hry v roce 1972 a dnes slouží široké veřejnosti.

Nová radnice
Nová radnice
Budova BMW
Budova BMW
Chrám Frauenkirche
Chrám Frauenkirche
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí