Anglický park

Anglická zahrada či Anglický park (Englisher Garten) je největší rekreační plochou v Mnichově a dokonce jedním z největších městských parků na světě (dokonce větší než například newyorský Central Park); nachází se v centru Mnichova podél řeky Isar a jeho rozloha je 373 hektarů.

Park byl otevřen již v roce 1789, tehdy však pouze pro vojáky, neboť původně měl sloužit jako rekreační oblast právě pouze pro ně; o tři roky později však byl park otevřen i pro veřejnost. Svůj název dostal podle anglického stylu parku, v němž byl postaven (na rozdíl od tehdy moderních parků stylu francouzského).

Park je rozdělen ulicí Mittlerer Ring do dvou částí - jižní část v blízkosti centra bývá zpravidla více zaplněná, severní, jež se podél řeky táhne až k severnímu okraji města, je pak klidnější. Park je protkán řadou potoků a menších říček, ve kterých je možno i plavat.

V jižní části parku se vyplatí neminout Monopteros, což je malý chrám postavený v řeckém stylu, z nějž je krásná vyhlídka na park a celý Mnichov. V parku se dále nachází pět pivních zahrádek, i když zdrobnělina zde není úplně na místě - největší z nich - Chinesischer Turm - pojme v létě na sedm tisíc návštěvníků...

Další z atrakcí byste v Mnichově asi nečekali, ale řada místních i turistů neváhá strávit čas pohledem na surfaře. Na říčce Eisbach, což je jedno z ramen blízké řeky Isar, byla vytvořena umělá vlna, na níž celoročně zkouší své umění právě místní surfaři.

Surfaři v Mnichově
Surfaři v Mnichově
Anglický park
Anglický park
více fotografií z Oktoberfestu
Kontakt
  |   Ochrana soukromí